AKTUALITY

6_2019_ kamion_P_L_1

Olomouc – Pracovní boty, dětské boty, berle a vybavení do nemocnic. To vše naložili včera pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO) a její pomocníci do kamionu, který dnes vyrazí z Olomouce na východní Ukrajinu. Pomoc tam rozdělí mezi potřebné Caritas Mariupol. Ta podporuje nejen lidi v nouzi ze své oblasti, ale také vnitřně vysídlené v důsledku válečného konfliktu na východě země.

Kamion je naložený obuví, francouzskými berlemi, ale také vybavením, které potřebují nemocnice v oblasti Mariupolu. „Posíláme tak ještě sterilizátory, CombiSety na operační sály, nemocniční postele a noční stolky. Tuto pomoc rozdělí na místě Caritas Mariupol, se kterou spolupracujeme už tři roky,“ přibližuje za ACHO koordinátorka projektů na Ukrajině Khrystyna Novodvorska.

ACHO podpořila jídelnu v Mariupolu, kde se zdarma stravují lidé v nouzi a také ti, kteří prchli z východní části země, kde se už šestým rokem válčí. Dále pomáhá Caritas Mariupol i materiálně. „Caritas Mariupol poskytuje materiální a psychologickou pomoc dětem, dospělým, ale i celým rodinám, které prchly před válečným konfliktem. Dále pomáhá lidem v nouzi z oblasti Mariupolu a poskytuje zdravotní a pečovatelské služby starším lidem a nemocným,“ pokračuje Khrystyna Novodvorska.

Kamion s téměř sedmitunovou zásilkou vyrazí z Olomouce směr východní Ukrajina ještě dnes.

Charita děkuje dárcům za to, že mohla tuto pomoc k potřebným na Ukrajině poslat.

Postele a sterilizátory dodala Krajská nemocnice Tomáše Bati.

CombiSety poskytla firma Hartmann ve spolupráci s Charitou Znojmo.

Berle dodaly jednotlivé Charity z Arcidiecéze olomoucké.

Boty jsou od firem Prabos a Z- Style.

Karolína Opatřilová, Arcidiecézní charita Olomouc

Foto: Pavel Langer, Khrystyna Novodvorska

Leave a Comment