AKTUALITY

002

Milý Svjatoslave,

vím, že se ještě neznáme, ale ráda bych tě víc poznala. Jmenuji se Petra, bydlím trochu dál od tebe, v menším městě v Čechách.  Nedávno se kolem mých oken proháněl vítr a donesl mi tvoje přání. A proto, že přání se mají plnit, posilám ti malý balíček a budu doufat, že se ti věci budou líbit a že tě potěší. Posilám moc pozdravů a přeji krásné Vánoce. Budu ráda, když mi napíšeš, jak se máš a jak se ti daří.

Měj se moc krásně, myslím na tebe.

Petra

Tento dopis a mnoho dalších doprovázely v minulém roce vánoční balíčky českých dárců, které vykouzlily upřímný úsměv na tvářích ukrajinských dětí. „Vánoční balíček to je radost pro děti a rodičům pomáhá v jejich tíživé finanční situaci. Osamoceným dětem bez rodičů dává naději, že na světě nejsou samy a je to pro ně velkým zážitkem. Pro nás je největší odměnou, že dokážeme inspirovat některé děti k tomu, aby samy pomáhaly“, říká koordinátorka projektu Khrystyna Novodvorska.

Všichni, kdo se chtějí do akce Vánoční balíček zapojit, se mohou obrátit na Charity v Arcidiecézi olomoucké. Bližší informace je možné najít na webu www.charitaproukrajinu.cz,kde je také odkaz na databázi, která obsahuje základní informace o věku, velikosti oblečení a obuvi dětí.

„Než lidé dárečky pořídí, je však třeba dbát našich pravidel. Balíček pro jedno dítě by měl obsahovat pouze nové věci, a to v hodnotě okolo 1 000 korun. Do balíčku nepatří cukrovinky a jeho hmotnost by neměla přesáhnout 4 kilogramy, v letošním roce je třeba dodržet ještě jedno nové pravidlo, a to přiložit seznam věcí, které jsou obsahem balíčku“ upozorňuje Khrystyna Novodvorska. Ti zájemci, kteří se nedostanou k internetu nebo do nejbližší Charity, se mohou na detaily dotázat na telefonním čísle: 581 115 218.

Vánoční balíček je třeba dodat na nejbližší Charitu nejpozději do 1. prosince.

Lidé dobré vůle mohou akci podpořit i finančně, a to prostřednictvím účtu č. 4030207/0100

DĚKUJEME

Dagmar Jurčíková, PR

foto: Marta Sawicka

Leave a Comment