AKTUALITY

IMG_20210422_105921

V pátek 23. 4. 2021 předali zástupci Charity Kolomyja zdravotnický materiál v hodnotě několika desítek tisíc EUR okresní nemocnici a porodnici v Kolomyji. Jde o větší část zásilky materiální pomoci, kterou díky dárcům zaslala Arcidiecézní charita Olomouc na začátku letošního dubna na Ukrajinu.

Téměř pětitunová zásilka je jednou z mnoha způsobů pomoci, kterou Arcidiecézní charita Olomouc poskytuje Charitě Kolomyja již jedenáctý rok. Sergej Tryfjak, ředitel Charity, v rozhovoru pro místní televizi při předávání daru vyzdvihl dlouhodobou spolupráci s partnerem z Česka a ocenil význam aktuální pomoci, zejména v dnešní době pandemie. „Jsme rádi, že můžeme nemocnici pomoci, zejména v tak obtížném období. S potěšením předáváme vybavení pro okresní nemocnici a porodnici, které nám předali partneři z Arcidiecézní Charity Olomouc. Jedná se o stálé partnery, kteří pomáhají našemu městu již mnoho let“ uvedl.

Také ředitel Kolomyjské ústřední okresní nemocnice Andrij Koškin vyjádřil vděčnost za rychlou pomoc. „Po novém roce jsme požádali Charitu Kolomyja o pomoc s vybavením nemocnice. Jak je vidět výsledek se dostavil velmi rychle. Dnes jsme převzali defibrilátory, monitory pro podporu životně důležitých funkcí, inkubátor, chirurgické, terapeutické, gynekologické a další sety. Jsme velmi vděční, protože došlo k okamžité reakci. Ani jsme nečekali, že to bude tak rychlé a v takovém množství“ uvedl ředitel Koškin.

Velký dík patří všem dárcům, kteří umožnili zaslání pomoci. Ukrajina se dlouhodobě potýká s nedostatečnou dostupností zdravotní péče a každý takovýto dar může zabránit mnohdy fatálním následkům, i v případě banálních zdravotních potíží.

Lůžka a další zdravotnický materiál dodala Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

CombiSety darovala firma HARTMANN – RICO a.s.

Pracovní obuv je darem od firem Prabos plus a.s. a Z- Style CZ a.s.

Oděvy pro děti i dospělé poskytlo Centrum materiální pomoci Charity Olomouc.

Děkujeme!

Leave a Comment