AKTUALITY

IMG_E6206b

Z celého srdce děkujeme Vám všem, kteří jste se s námi zapojili do projektu Vánoční balíček! A kolik tun vánočních balíčků letos díky Vám pošleme potřebným dětem na Ukrajinu?

Přesně 388 vánočních dárků a 1 995 kg, taková je konečná bilance našeho projektu Vánoční balíček. Všechny tyto dárky už pod naší střechou čekají na svůj odjezd na Ukrajinu, aby již potřinácté udělaly radost znevýhodněným dětem, dětem ze sociálně slabých rodin nebo z dětských domovů na Ukrajině.

A co si takové děti vlastně přejí k Vánocům?

Jejich životní situaci odráží také skromná vánoční přání – většina z nich si přeje obyčejné věci jako oblečení, hygienické potřeby nebo hračky. Přejí si ale také třeba gumičky do vlasů (děvčata), vánoční světýlka, korálky, míč apod.

Jak můžete dětem splnit vánoční přání?

Každým rokem je českým dárcům zpřístupněna databáze, ve které si vyberou dítko, kterému by se rádi pro daný rok stali osobním Ježíškem. Pak už jen nakoupí věci, zabalí je do vánočního balícího papíru a pošlou na Arcidiecézní charitu Olomouc nebo na jinou ze zapojených Charit.

A co dělat, když si někdo neví rady s tím, co koupit? V takovém případě nemusí nikdo zoufat! Na webových stránkách databáze máme pro všechny případy připravenou i pořádnou dávku inspirace.

Mohu se i dnes projektu účastnit?

Pro letošní rok 2021 splnili dárci vánoční přání všem 388 dětem zapojených do projektu Vánoční balíček. Již tedy není možné rezervovat si své dítko, ale podpořit můžete dopravu dárků na Ukrajinu na našem webu. Automobilová přeprava není žádnou levnou položkou v našem rozpočtu a letos nás doručení téměř dvou tun vánočních dárků do ukrajinského Ternopilu vyjde na 28 000 Kč.

Děkujeme všem zapojeným dárcům – Ježíškům, podporovatelům Arcidiecézní charity Olomouc a zapojeným Charitám za to, že spolu s námi udělají 388 ukrajinským dětem štědré Vánoce!

Tým Arcidiecézní charity Olomouc


Leave a Comment