AKTUALITY

20211223132903.Balíčky.Ukraj.PaLa.24

Olomouc – Projekt Vánoční balíček zdárně funguje již 13 let. Cílem akce je obdarovat potřebné děti na Ukrajině vánočními dárky. Letos bylo do projektu zařazeno 388 dětí a přesně 388 vánočních dárků dnes, 23.12.2021, naložili pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO) do nákladního auta, které odveze dárky na Ukrajinu.

Den před Štědrým dnem znamená pro mnoho lidí spoustu vaření, pečení, chystání všech dobrot na příští den a možná i zdobení vánočního stromečku, pod kterým nám Ježíšek obvykle nechává dárky. Co ale dělá právě Ježíšek den před Štědrým dnem?

Co dělá Ježíšek, to nevíme, ale víme, že dnešní den v Arcidiecézní charitě Olomouc vypadal jako exkurze do Ježíškovy dílny, nebo skladu, chcete-li. I přes svou dovolenou nastoupili pracovníci ACHO v červených bundách před necelé dvě tuny (1 995 kg) vánočních balíčků, které tryskovým tempem přeskládali do nákladního auta. 388 dárků do auta naložili za jednu hodinu a tři minuty (1:03). Nebyl čas ztrácet čas – celnice zavírala brzy, cesta na Ukrajinu je dlouhá – všichni tedy museli přiložit ruku k dílu.

Zajímá vás pohled do zákulisí vánočního balíčku?

Auto jede z České republiky přímo na Ukrajinu do města Ternopil. V Ternopilu kolegové z místní Charity dárky z auta vyloží a z dalších čtyř měst si pro balíčky přijedou naši další partneři – z dětského domova, z Nadačního fondu „Děti v nouzi“ a z jiných Charit. Na začátku ledna pak dárky dětem osobně předají pracovníci místních Charit a ve většině případů i pracovníci ACHO.

Celkem se letošního projektu účastnilo 5 měst: Berežany, Bortnyky, Kolomyja, Lopatyn a Ternopil. Z těchto měst nebo z blízkého okolí pochází děti, které se budou na začátku ledna radovat z vánočních dárků.

Děkujeme všem dárcům, všem příznivcům a podporovatelům Arcidiecézní charity Olomouc, díky Vám se nám podařilo v rámci projektu Vánoční balíček odeslat 388 vánočních dárků na Ukrajinu!

Držme palce, ať nám dárky v pořádku dorazí na Ukrajinu!


23.12.2021, Foto: Pavel Langer

Leave a Comment