Každoroční jednorázová akce Vánoční balíček je jak mezi obdarovanými, tak mezi dárci velmi oblíbená již od roku 2008, kdy se datuje její počátek. Její princip spočívá v obdarovávání konkrétních ukrajinských dětí konkrétními českými dárci. Díky dlouholeté spolupráci s ukrajinskými partnery, kteří zabezpečují výběr dětí z dětských domovů a sociálně slabých rodin, se mohou čeští dárci rozhodnout, komu by rádi udělali radost. Rok od roku odvážíme na Ukrajinu větší počet balíčků, v roce 2018 jich bylo rekordních 414. Pro řadu dětí a jejich rodiny představuje balíček výraznou materiální pomoc, díky které mohou ušetřit peníze a koupit tak jídlo nebo uhradit poplatky za energie či nájem. Pro jiné děti, zejména ty, které nežijí se svými rodiči, je balíček symbolickým gestem, že v jiné části světa existují lidé dobré vůle, kteří na ně myslí. Pro všechny děti je takový dárek velkou radostí, kterou mohou sdílet se svými blízkými.

Dárky Chariťáci předají dětem osobně v první půlce ledna v Berežanech, Bortnykách, Chmelnyckém, Lopatynu, Kolomyji a Ternopilu. Tyto konkrétní děti si dárci mohou zvolit přes DATABÁZI Charity, kde se dozví, co si děti přejí na Vánoce, kolik mají let, jakou mají velikost oblečení a obuvi apod.

Akce Vánoční balíček probíha od 2. října do 27. října 2023.

Přejít do databáze https://darek.charitaproukrajinu.cz

PRAVIDLA:

  pro konkrétní dítě by měl být v hodnotě 1 500 – 3 000 Kč

  nesmí obsahovat žádné potraviny ani cukrovinky (z celních důvodů)

  má obsahovat pouze nové věci

  je zabalen ve vhodném, nejlépe vánočním papíru a zabalen do strečové fólie

  může vážit maximálně 4 kg

  je označen jménem a příjmením dítěte a místem, odkud dítě pochází – údaje uvádějte latinkou a/nebo azbukou

  nalepte na balíček seznam věcí

V případě, že chcete dopravu a zajištění akce Vánoční balíček podpořit také finančně, můžete zasílat své příspěvky na náš účet 4030207/0100 VS 2512.  Děkujeme!

 

ČASTÉ DOTAZY

1. Kdy se koná Vánoční balíček?

Akce Vánoční balíček probíhá od 17. října do 23. listopadu.

2. Co nejvíce místní děti potřebují?

Nejvíce jsou potřeba zimní bundy, boty a oblečení. Fakultativně kancelářské potřeby a hygienické prostředky. Více zde: darek.charitaproukrajinu.cz

3. Kam mohu balík doručit?

Balíček můžete doručit na Charitu, která je k dispozici v databázi, nebo na Arcidiecézní charitu Olomouc. Seznam Charit najdete na: darek.charitaproukrajinu.cz

4. Mohu posílat použité věci?

Prosíme, dříve užívané věci do balíku NEDÁVAT.

5. Kdy probíhá předávaní balíků?

V prosinci balíky posíláme na Ukrajinu, kde si je tamní organizaci vyzvednou. Na začátku ledna tam pak jedeme a dětem je osobně předáváme.

6. Kdy mám balík doručit?

O termínu doručení balíku na vybranou informujeme každoročně na začátku vyhlášení akce.