AKTUALITY

_DSC2519

Již potřinácté se může široká věřejnost účastnit projektu Arcidiecézní charity Olomouc s názvem Vánoční balíček. Cílem akce je obdarovat potřebné děti na Ukrajině vánočními dárky. Tento rok bylo do projektu zapojeno 388 dětí, které dostanou díky české veřejnosti na začátku ledna vánoční dárky. Chcete nás podpořit i Vy? Všechny děti jsou již rezervované, ale nevěšte hlavu, podpořit můžete dopravu vánočních balíčků na Ukrajinu!

Od 8. října do 24. listopadu 2021 byla široké veřejnosti zpřístupněna databáze ukrajinských dětí. Čeští dárci si mohli ze seznamu vybrat konkrétní dítě, zarezervovat si ho a připravit mu dárek přímo na míru. Letos je do našeho projektu zařazeno 388 dětí z pěti měst na západní Ukrajině, kterými jsou Lopatyn, Bortnyky, Berežany, Kolomyja a Ternopil. Děti, které jsou každoročně obdarovávány jsou buďto ze sociálně slabých rodin, z dětských domovů nebo jsou jinak znevýhodněné. A co si takové děti vůbec přejí?

Jejich vánoční přání, dá se říci, odráží jejich životní situaci – většinu z nich potěší oblečení nebo boty, hygienické potřeby a nějaké hračky. Přejí si ale také třeba gumičky do vlasů (děvčata), vánoční světýlka, korálky, míč apod.

Jak se do projektu zapojit?

Jsme velice rádi za každého z Vás, kdo se rozhodl tento rok přiložit ruku k dílu, protože díky Vaší podpoře se všem zapojeným dětem podařilo najít „osobního Ježíška“ už dva týdny před koncem projektu. Již tedy není možné rezerovat si své dítko, ale podpořit můžete dopravu vánočních balíčků na Ukrajinu na našem webu. A jak na to?

V sekci „Podpořte nás“ stačí vybrat konkrétní peněžní částku, poté vyplnit základní údaje a zaslat peníze převodem na účet nebo zaplatit platební kartou – takto jednoduché to je! A v případě, že si s něčím nebudete vědět rady, jsme tady pro Vás!


24. 11. 2021

Leave a Comment